Navigation Menu+

Zabawki, które pobudzą kreatywność dziecka

Posted on Mar 16, 2019 by in Prezenty | 0 comments

Zabawki, które pobudzą kreatywność dziecka

Kreatywne myślenie jest bardzo istotną umiejętnością, która pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Dzieci, u których od najmłodszych lat rozwijana była kreatywność stają się na późniejszych etapach życia bardziej zaradne, samodzielne oraz ciekawe otaczającego je świata. Potrafią one zorganizować sobie zajęcie, a także są one w stanie stawić czoła napotkanym problemom i samodzielnie je rozwiązać. Kreatywne dziecko to zatem dziecko inteligentne, potrafiące wykorzystać zdobytą wiedzę.

Twórcza zabawa a rozwój dziecka

Aby wesprzeć rozwinąć kreatywność naszej pociechy warto już na wczesnym etapie życia dziecka postawić na odpowiednie zabawki, które pobudzą wyobraźnię malucha i dostarczą mu jednocześnie wiele frajdy. Wszystkie zabawki, które wymagają od dziecka samodzielności i twórczego myślenia posiadają korzystny wpływ na rozwój naszego dziecka, dlatego warto zachęcić naszą pociechę, aby po nie sięgała. Mogą to być klocki, wycinanki, zabawki z plasteliny lub masy solnej, pieczątki czy kolorowanki – możliwości jest wiele. To jaki rodzaj zabawki zaproponujemy dziecku, powinno zależeć przede wszystkim od jego wieku, jak również płci i preferencji.

BOGATĄ OFERTĘ ZABAWEK KREATYWNYCH ZNAJDZIESZ W SKLEPIE: ALEMALUCH.PL>>

Jak zachęcić malucha do zabawy?

Aby zabawa była angażująca dla malucha, warto dostosować rodzaj zabawki do jego upodobań. W tym celu warto wybierać zabawki z ulubionym motywem malucha lub z postacią z bajki, którą darzy sympatią. Jeżeli na przykład nasza pociecha lubi samochody, dużo chętniej sięgnie ona po kreatywną zabawkę, której motywem przewodnim są szybkie pojazdy. Zanim dziecko oswoi się z zabawką i nauczy się wykorzystywać jej możliwości, warto zaaranżować wspólną zabawę i pokazać maluchowi, podczas której podpowiemy mu, w jaki sposób może otrzymać określony rezultat. Aby nie ograniczać dziecka nie powinniśmy narzucać mu swojego zdania, lecz pozwolić mu na samodzielność. Nic się nie stanie, jeżeli maluch początkowo nie będzie dawał sobie rady. Trening czyni mistrza, dlatego pozwólmy mu popełniać błędy i uczyć się na nich.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *